г. Киев, ул. Лютеранская 3

Порядок і правила оскарження судових рішень

Не завжди рішення суду обумовлено чинним законодавством. Тому багато громадян нашої країни вирішуються на оскарження рішення суду.

Навіть якщо ваші інтереси в суді представляв, на ваш погляд, професіонал своєї справи, це не означає, що він врахував всі нюанси при подачі позовної заяви. Звичайно, можна змиритися з тим, що ваші інтереси не задоволені. Але навіщо? Якщо є хоч один шанс відновити справедливість, варто їм скористатися.

Як написати оскарження в суд

Щоб змінити хід подій, пов’язаний з неправомірним, на ваш погляд, рішенням суду, необхідно дізнатися, як написати оскарження в суд. Зробити це може як фізична, так і юридична особа, чиї інтереси пов’язані з відкриттям нового діловодства.

Оскарження рішення суду відбувається після подачі апеляційної заяви в касаційний суд. Законним дана дія буде якщо:

  • необхідно змінити або анулювати рішення у кримінальній справі;
  • питання пов’язане з цивільним діловодством;
  • громадянин хоче оскаржити рішення арбітражного суду;
  • рішення винесено за адміністративним діловодства.

Перш ніж писати заяву на оскарження, варто ознайомитися з етапами і правилами даного процесу. Залежно від особливостей діловодства змінюються правила і порядок оскарження судового рішення, це варто враховувати.

Правила оскарження судових рішень

Правила оскарження судових рішень часто змінюються, тому краще проконсультуватися з хорошим юристом на даний рахунок. Раніше апеляційне рішення давало можливість позивачеві тягнути час, яке іноді необхідно для затягування процесу. Зараз процедура більш-менш врегульована, встановлені терміни оскарження.

Перед тим як оскаржити постанову суду, важливо ознайомитися зі змінами в термінах подачі апеляційної заяви. Згідно Статті 273 ЦПК, рішення з діловодства має бути виконано після терміну, в який дозволено подати заяву на його оскарження. Якщо було оголошено повний текст рішення, то на апеляцію можна подати протягом місяця. Визначення оскаржуються в термін до 15 днів.

Якщо на судовому засіданні було зачитано лише короткий зміст вироку, то потрібно відразу запитати, коли буде готовий весь текст. Для суду встановлено період до 5 днів, в який він повинен сформулювати повне рішення. Після позивач зможе ознайомитися з вердиктом.

Якщо сторона не отримала копію рішення суду, це не означає, що вердикт не вступає в силу. Коли термін подачі заяви на оскарження рішення вже пройшов, а сторона хоче подати на апеляцію, то потрібно звернутися до судового органу для продовження періоду для оскарження. Але для цього повинні бути вагомі причини, які будуть доказом того, що пропуск періоду оскарження був не випадковим. Якщо суддя вважатиме причини поважними, період подачі заяви, може бути продовжений.

Порядок оскарження судових рішень

Порядок оскарження судових рішень – це комплекс послідовних процесів, які допомагають домогтися правомірного вердикту. Перед тим як оскаржити рішення суду, ознайомтеся з порядком дій:

  • Особа, яка висловлює невдоволення судовим рішенням або його законні представники, звертаються до судового органу із заявою, де описані причини апеляції. Це підготовчий етап, який слід обов’язково виконати.
  • У судовий орган першої інстанції подається скарга, яка включає в себе законно обгрунтовані причини невдоволення прийнятим судовим рішенням.

Залежно від виду судочинства, змінюється порядок дій оскарження вироку. Справа може бути кримінальна, адміністративна, цивільна. Щоб вимоги позивача були задоволені, важливо дотримуватися прописані в законі порядки.

Якщо ви не впевнені, що самі зможете правильно написати апеляційну скаргу, то краще звернутися за допомогою до професіоналів. Так ваші шанси на успіх збільшаться.

Чому Вам слід звернутися за допомогою до юридичної компанії «Монте Луа»

Подати апеляцію на рішення суду можуть багато, але опротестувати рішення суду так, щоб всі вимоги позивача були повністю задоволені, одиниці.

У юридичній компанії «Монте Луа» працюють не просто юристи, це досвідчені, талановиті професіонали, які завжди досягають поставленої перед ними завдання. Знання в області економіки, права, навички ведення тактичної захисту в суді і перевірені механізми юридичних впливів дають приголомшливі результати.

Ми завжди готові допомогти клієнту у відстоюванні його інтересів. Ми гарантуємо:

  • оперативність. Негайне рішення проблеми. У разі екстрених ситуацій, наші юристи завжди готові надати грамотну юридичну консультацію навіть по телефону;
  • надійність. Ми обіцяємо тільки те, в чому дійсно впевнені;
  • якість. Наші співробітники зроблять все, щоб збільшити шанси на перемогу.

У наших інтересах захист ваших прав. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені, що якщо є хоч мінімальний відсоток того, що ваша справа виграє, ми ним скористаємося. В не залежності від складності та виду діловодства ми беремося за роботу в найкоротші терміни, щоб не витрачати ваш дорогоцінний час. Потребуєте ефективної правовий захист? Ми вже чекаємо вашого дзвінка.

Обратный звонок