г. Киев, ул. Лютеранская 3

До якого суду звертатися

У житті часто трапляються ситуації, в яких людині доводиться захищати свої права. Іноді це вдається зробити самостійно, мирним шляхом, а іноді не обійтися без допомоги фахівців в області права. У таких випадках важливо знати, до якого суду звертатися, які для цього можуть знадобитися документи і т.д. У даній статті ми дамо відповіді на дані питання.

Які проблеми вирішувати в суді, а з якими йти в поліцію?

в какой суд обратитьсяЯкщо у вас виникла ситуація, пов’язана з порушенням ваших прав, не поспішайте відразу дзвонити або йти в поліцію. Справа в тому, що поліція займається кримінальними і деякими адміністративними правопорушеннями. Якщо справа стосується порушення законів, прописаних в трудовому або, наприклад, сімейному кодексах, то краще звернутися за допомогою до адвоката або дізнаватися, до якого суду подається позовна заява.

Якщо ви не впевнені, до якого суду звертатися, або думаєте, що варто звернутися за допомогою до поліції, краще проконсультуйтеся у досвідченого юриста, який точно скаже, як краще вам вчинити. Підвідомчість ситуації дуже складно оцінити, не маючи знань в області права.

Подача заяви в судовий орган

Якщо ви шукайте відповідь на питання про те, до якого суду подавати позов Україна, то у вас виникла проблема, яку не вирішити без втручання судді. У нашій країні кожна людина має право написати заяву в суд, в разі виявлення факту порушення його прав. Але це не означає, що людина зможе захистити свої інтереси в суді, правильно зібрати пакет документів, які додаються до заяви і т.д. Цим повинен займатися адвокат або будь-яка інша людина, ідеально володіє тонкощами юриспруденції.

Скласти позов не так просто, як здається на перший погляд. Часто трапляється так, що людина, яка відмовилася від допомоги в складанні заяви, втрачає час і не отримує необхідного для себе рішення суду. Якщо проблема юридичного характеру, то вирішувати її повинен юрист. Це не тільки правильно з точки зору логіки, це ефективно з точки зору практики.

До якого суду звернутися?

в какой суд обратитьсяПерш ніж йти з позовом до суду, потрібно визначити підвідомчість спору. Якщо самостійно це зробити не вдається, зверніться до адвокатів, які допоможуть визначити підсудність і скажуть, до якого суду подавати на розлучення, в який суд подавати позов на працедавця і т.д. Якщо це суперечка з політиком або з чиновником, то він називається публічно-правовий. В даному випадку потрібно звертатися до адміністративного суду.

Також варто враховувати територіальність в питанні: «до якого суду звернутися?». Індивідуальні спори вирішують в суді по місця проживання заявника або за місцезнаходженням органу або особи, яка порушила права заявника. Наприклад, якщо у вас є претензії до Кабінету Міністрів, то ви можете подати до Окружного адміністративного суду столиці.

Існують кілька ланок судових органів. Найчастіше цивільні справи розглядає районний суд, в який подають позов за місцем проживання відповідача. Таку ж відповідь і на питання про те, який суд розглядає адміністративні справи, районний. Але не завжди. Якщо ви все ж сумніваєтеся, то краще проконсультуйтеся у досвідчених адвокатів. Вони швидко підкажуть, в який суд звернутися, допоможуть скласти позовну заяву і можуть навіть уявити ваші інтереси в суді.

Якщо ви подаєте в суд на юридичну особу, то потрібно знати точну адресу реєстрації, розташування філій. Якщо вас цікавить, до якого суду подавати заяву на розлучення, то тут два варіанти. Або за місцем проживання вас, або за місцем проживання вашого чоловіка або дружини. Але в даному випадку є підводні камені, про які вас також може проінформувати фахівець в області права. Тому не нехтуйте допомогою юристів.

Якщо позовну заяву складено неправильно

Часті випадки, коли громадяни нашої країни вирішуються самі скласти заяву в суд. У рідкісних ситуаціях такі звернення мають рішення на користь позивача. Якщо в позові була допущена помилка, не були враховані вимоги законів, то:

  • суд розгляне позов і визначить помилки, вкаже їх в електронному або звичайному листі, який відправить заявнику;
  • протягом п’яти днів ви повинні будете усунути всі недоліки, якщо цього не станеться, буде розглянуто заяву подану першим;
  • суд поверне позовну заяву по закінченню терміну, який він дав на виправлення помилок.

Після цього ви маєте повне право подавати заяву ще раз. У разі незгоди вами з рішенням про повернення, ви можете подати позов до апеляційного суду.

Дізнатися, до якого суду звертатися, це тільки півсправи. Важливо мати досвід і знання в написанні позовних заяв, знати законодавство, орієнтуватися в судовому процесі. Не варто втрачати час даремно, коли ваші права порушили. Краще звернутися за юридичною консультацією до фахівців компанії «Монте Луа» і відновити справедливість.

Юридична компанія «MonterLoi» – завжди на варті Ваших інтересів!

Обратный звонок