Які документи потрібно подати на аліменти

alimentiЯкі документи потрібно подати на аліментКаждий дитина, відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», гідний належного рівня життя. Питання створення належних умов в рівній мірі покладено на його матір і батька. Згідно із законодавством, батьки мають рівні права і обов’язки у ставленні до своєї дитини.

Якщо після розлучення батьки в добровільному порядку не можуть врегулювати питання забезпечення своєї дитини, вони можуть звернутися до суду для примусового стягнення. Для цього потрібно подати позовну заяву і зібрати необхідний пакет документів. Розглянемо, які саме документи потрібні суду.

Які документи потрібно подати на аліменти

Щоб в суді прийняли позовну заяву, необхідно підготувати ряд документів, які необхідні для розгляду справи. А саме:

  • Копію паспорта.
  • Копію ідентифікаційного коду.
  • Свідоцтво про народження дитини. У ньому повинні бути точно прописані дані про батька, на якого подають позов про стягнення аліментів. У разі якщо батько не записаний в свідоцтві, матері необхідно в першу чергу подати позов про визнання батьківства, а потім вже подавати позов про стягнення фінансової допомоги на дитину.
  • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (якщо воно є).
  • Рішення суду про розлучення. У разі якщо шлюб був розірваний.
  • Довідка про склад сім’ї. Дозволяє підтвердити той факт, що дитина проживає разом з позивачем.
  • Довідка з місця роботи відповідача. Іноді цю довідку отримати позивачеві самостійно не вдається, тоді її варто зажадати через суд.
  • Довідка з місця навчання. Необхідна, якщо дитина досягла повноліття, але продовжує навчання в навчальному закладі.
  • Чеки, квитанції та інші документи, які підтверджують витрати, пов’язані з утриманням дитини.

Подавати позовну заяву про стягнення фінансової допомоги на утримання дитини можна як місцем проживання позивача, так і за місцем проживання відповідача.

Коли батькам вдалося досягти компромісу щодо розміру та порядку виплат, не звертаючись до суду, краще завірити такий договір нотаріально. Так, якщо з часом платник відмовиться здійснювати виплати, позивач зможе зобов’язати його, подавши заяву до суду, де буде виконана більш спрощена процедура розгляду справи.

Чому краще скористатися допомогою юриста

alimentiЯкщо ви утримуєте дитину самостійно, а ваш чоловік (або дружина) ухиляється від виконання своїх прямих обов’язків, в ваших інтересах якомога швидше закінчити судові розгляди і примусово змусити його (її) здійснювати виплату аліментів. Для цього найдоцільніше звернутися до досвідченого юриста компанії «Монте Луа», який знає, як оперативно і правильно оформити документи і прискорити процес.

Юристи знають підводні камені, пов’язані зі справами про призначення розміру і примусове стягнення аліментів. Якщо факт батьківства встановлений, то на законному рівні відповідач не зможе відхилитися від оплати. Питання в тому, наскільки швидко це станеться, і яка сума виплат буде встановлена.

Деякі батьки, не бажаючи платити більшу суму аліментів, вдаються до хитрощів. Вони знижують офіційну заробітну плату, переписують своє майно, зменшують активи, намагаються спростувати факт батьківства і т.д.

Самостійно, не маючи знань в області юриспруденції, можна зробити масу помилок. Якщо звернутися за допомогою до хорошому юристу, цих помилок можна уникнути. Рішення по виплатах ви отримуєте один раз, сума і порядок виплат буде відбуватися до досягнення дитиною повноліття. Краще один раз вирішити питання правильно, ніж кілька разів звертатися до суду, витрачаючи нерви, сили і час.

Обратный звонок