г. Киев, ул. Лютеранская 3

Як розлучитися через суд

Після рішення подружжям розірвати шлюб вони повинні пройти певну державою юридичну процедуру. Для багатьох сам факт розірвання сім’ї являється дуже неприємним і болючим, хочеться якомога швидше пройти всі і забути проблеми і розбіжності. На жаль, швидко все оформити не вдасться, важливо налаштуватися на довгий процес, пройти етап поділу майна, оформити відповідні папери, до того ж, якщо є спільні діти – потрібно подбати від них.

Юридичні процедури для більшості громадян здаються незрозумілими і складними, якщо у вас виникнути питання або знадобиться допомога, юридична підтримка, звертайтеся в компанію «Монте Луа», ми допоможемо вирішити їх проблеми і надамо грамотну юридичну підтримку.

Оформлення розлучення через РАГС

Как развестись через судІснує закон, відповідно до якого у разі обопільного рішення чоловіка і дружини розірвати шлюб, вони можуть пройти цю процедуру в РАЦСі міста, де прописана сім’я або один з подружжя. Для оформлення розлучення потрібно:

 • звернутися в РАГС зі свідоцтвом про шлюб і паспортами;
 • написати заяву (кожен з подружжя повинен запам’ятати свою частину заяви);
 • почекати 1 місяць в установленому порядку;
 • з’явиться в РАГС у встановлений час для оформлення паперів.

Протягом календарного місяця з моменту подачі заяви пара може передумати і скасувати рішення про розлучення. В такому випадку родина не постраждає і розірвання шлюбу не здійсниться.

Якщо рішення взаємне, але один з пари з поважних причин не може з’явитися особисто в РАГС для заповнення заяви, чоловік може попередньо взяти бланк заяви. Далі обоє заповнюють свою частину, письмово вказується угоду на розірвання шлюбу без особистої присутності, документ засвідчується в нотаріуса і відправляється в РАГС. По закінченню 1 місяця шлюб може бути розірваний. Термін дії заяви становить 1 рік, якщо протягом цього часу подружжя так і не з’явилися для оформлення розлучення, воно вважається не дійсним і шлюб зберігається.

У ситуації, коли немає можливості звернутися в РАГС за місцем прописки, можна прийти в будь-яке відділення, але вказати адресу, на яку потрібно надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Подати заяву про розірвання шлюбу самостійно без угоди з чоловіком можна в разі, якщо людина вважається зниклою без вісті або недієздатним.

Розірвання шлюбу в судовому порядку

Как развестись через судЯкщо сім’я, яка збирається розлучитися навіть за спільним рішенням, виховує неповнолітніх дітей, без звернення до суду шлюб розірвати не вийде. Перед зверненням необхідно підготувати такі документи:

 • заяву про розірвання шлюбу;
 • паспорти;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копії свідоцтв про народження дитини.

Якщо сім’я виховує усиновлених дітей, необхідно до цього пакету додати документи, що підтверджують факт усиновлення (удочеріння).

Держава набагато суворіше ставиться до розриву сімей, які виховують неповнолітніх дітей, тут вже просто рішення подружжя недостатньо для оформлення розлучення. Потрібно надати важливі факти, докази того, що продовжувати нормально функціонувати сім’я вже не може. Якщо вам важко самостійно впоратися з оформленням пакету документів, можете звернутися до юристів компанії «Монте Луа», вони допоможуть грамотно все оформити і правильно пройти всю процедуру розірвання шлюбу.

Грамотний сімейний адвокат допоможе сформулювати такі важливі моменти як:

 • місце проживання дітей після розлучення;
 • режим спілкування дітей з батьками;
 • вплив кожного з батьків на процес виховання;
 • рівень матеріальної підтримки неповнолітніх кожним з подружжя.

Найскладніший момент, це коли один з подружжя не дає згоду на розлучення. Незважаючи на це, заяву можна подати в односторонньому порядку, а суддя вирішить, чи є дійсно причина і необхідність в цьому. Суду необхідно надати всі докази необхідності розірвання шлюбу, з цим вам допоможуть наші юристи, звертайтесь за любимо юридичних питань в компанію «Монте Луа». У нас ви отримаєте підтримку, повну інформацію щодо процедури розлучення та допомога в оформленні пакета документів, також є можливість замовити послуги сімейного адвоката для представлення інтересів одного з подружжя в суді.

Обратный звонок