Батьки зобов’язані забезпечувати неповнолітню дитину. Про це йдеться в чинному сімейному кодексі України. Неповнолітні діти – це громадяни, які досягли 18-ти річного віку.
Якщо один з батьків відмовляється від виконання вищевказаного вимоги, то інший має право подати позовну заяву на аліменти. Але перш варто спробувати домовитися і укласти добровільну угоду. Для цього необхідно укласти письмову угоду і завірити його у нотаріуса.
Якщо обопільної згоди не вдалося досягти, то умови і порядок виплат будуть встановлені судом. Адвокатське об’єднання «Монте Луа» пропонує свої послуги, які стосуються допомоги подачі заяви на аліменти.
Як стягнути аліменти на дітей
Стягнення аліментів визначається судом, якщо батьки неповнолітньої дитини не можуть знайти компромісного рішення самостійно. Щоб це зробити, батьку, який проживає з дитиною, необхідно подати позовну заяву про стягнення аліментів.
Для цього необхідно зібрати повний пакет документів і написати звернення до судового органу. Краще, якщо цим процесом займеться фахівець, який допоможе правильно скласти позов і надасть правову підтримку до прийняття рішення.
Порядок звернення до суду на стягнення аліментів
Аліменти на дитину платить батько, який з ним не проживає. Часто батько і мати не можуть дійти до спільної угоди в питанні утримання дитини. В такому випадку необхідно рішення суду, яке визначить відповідь в суперечці. Один з батьків пише заяву в судовий орган для того, щоб примусити іншого до оплати аліментів.
Щоб стягнути кошти на утримання неповнолітньої дитини, необхідно виконати кілька кроків. Порядок стягнення аліментів в Україні:
- зібрати необхідний пакет документів;
- визначити підсудність справи;
- скласти позовну заяву;
- сформувати позов;
- подати позов до судового органу.
З позовом прикріплюється велику кількість документів, яке позивач повинен надати. Якщо самостійно батько чи мати не можуть зібрати повний пакет документів, то краще звернутися за допомогою до досвідченого юриста.
Які документи потрібні для подачі в суд на аліменти
Позовна заява про стягнення аліментів Україна – це не один документ, який знадобиться для суду. Насправді їх багато. А саме:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного коду;
- свідоцтво про народження неповнолітньої дитини. В даному документі повинні бути записані дані батьків. Якщо батьківство не встановлено, то необхідно спочатку його встановити. Батьківство можна також встановити в судовому порядку;
- свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Документ необхідний якщо батько і мати були розписані, а зараз розлучені. Або ж потрібно довести факт цивільного шлюбу;
- документ, що підтверджує розлучення. Після судового засідання про розлучення видається відповідне рішення;
- склад сім’ї. Прописується в довідці, яка видається за місцем проживання;
- документ про місце роботи відповідача. Якщо він самостійно не хоче їх надати, то суд може їх офіційно зажадати в процесі;
- довідка з навчального закладу, де навчається дитина, який вже досяг 18-річного віку;
- чеки, довідки та інші документи, які визначають суму витрат на утримання дитини.
До якого суду подати на аліменти
Заява на аліменти подається до суду в залежності від підсудності справи. У статті 28 в цивільно-процесуальному кодексі сказано, що позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, редагування способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть бути пред’явлені за місцем реєстрації або перебування позивача ».
Тому заявник може подати позов:
- в судовий орган за місцем проживання позивача;
- в судовий орган за місцем проживання людини, з якого стягують аліменти.
Як складати позовну заяву
Складати позовну заяву людині, яка не має ніякого відношення до юриспруденції дуже важко. Тільки практикуючий юрист або адвокат, який раніше становив юридичні документи, зможе впоратися з таким складним завданням. Тому якщо ви вирішили самостійно складати заяву, тисячу разів подумайте, чи зможете ви зробити це правильно. Адже від цього залежить результат вашої справи.
Особливо важливий цей етап у вирішенні питання про аліменти. Адже в сучасному світі дуже дорого утримувати дитину і, якщо один з батьків ухиляється від сплати грошових коштів, важливо, як можна швидше змусити його це робити.
Нервові потрясіння, пов’язані з судовими процесами, сварки з колишнім чоловіком або дружиною не дадуть вам можливості тверезо оцінити ситуацію. В даному випадку важливо мати підтримку компетентного в цих справах людини.
Якщо в поданих документах буде помилка, чи не буде діставати будь-якої довідки, вам доведеться починати процес збору заново. А для цього потрібно багато часу, сил і нервів.
Тому двічі подумайте, чи є необхідність заощадити, склавши заяву самостійно, щоб після все одно витратитися. Адже кожна помилка – це крок назад до успішного завершення справи.
Вартість юридичної консультації щодо аліментів в «Монте Луа», переваги нашої компанії
Стягнення аліментів в судовому порядку відбувається через неузгодження мирним шляхом даного питання між батьками. Компанія «Монте Луа» пропонує свої послуги у вирішенні питань, які стосуються аліментів. Чому варто звернутися до нас? Для цього є кілька важливих аргументів:
- Досвідчені юристи. Фахівці компанії знають, як правильно скласти позовну заяву стягнення аліментів. Тому ви можете довірити їм свою проблему і бути впевненим, що вона благополучно вирішитися.
- Виправдані ціни. Звертатися до адвоката тільки тому, що його послуги коштують дешевше нерозумно. Адже послуги хорошого фахівця не можуть коштувати дешево. Тільки професіонал зможе дати гарантію на результат, а значить, його праця повинна бути гідно оплачена.
- Високий сервіс. До кожного клієнта ми шукаємо індивідуальний підхід. Великий досвід у вирішенні цивільно-правових відносин дозволяє нашим юристам гарантувати вирішення найскладніших питань.