г. Киев, ул. Лютеранская 3

Ліквідація підприємства

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА: ВИХОДЬТЕ З БІЗНЕСУ БЕЗ ПРОБЛЕМ

ЛІКВІДАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ТА ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА — ПІДГОТОВКА, ДІЇ, ПРОЦЕС

Сучасна практика ліквідації підприємств – це комплекс дій та питань, спрямований на правильний вибір способу ліквідації та підготовку до закриття підприємства.

Є 3 причини, які диктують спосіб ліквідації: мета ліквідації, активи і пасиви підприємства, наявність заборгованості.

Перед безпосереднім «знищенням» підприємства Ви повинні:

  • законно звільнити всіх працівників та виплатити їм заробітну плату;
  • закрити усі договори з контрагентами;
  • перевірити та розібратися з банківськими рахунками;
  • закінчити справи з активами, активними кредиторами, дебіторською та кредиторською заборгованістю;
  • підготувати звітність та усі необхідні папери.

Послідовне виконання усіх вищезазначених пунктів сприятиме відсутності в подальшому проблем з контролюючими органами.

ЯКИМ ЧИНОМ В УКРАЇНІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПІДПРИЄМСТВ?

Ліквідація підприємств в Україні відбувається за 3 умов:

  1. Ліквідація державного підприємства може відбутися за ініціативою учасників підприємства. Зазвичай це закінчення строку, на який було створено юридичну особу або досягнення мети, для якої було створено підприємство. (В юридичному світлі цей спосіб не є ліквідацією. Протягом 10 робочих днів взяте під контроль спеціалістів підприємство буде закрите, тим самим унеможливлюючи некоректні і протизаконні спроби третіх осіб вимагати документацію, нараховувати штрафи без законних підстав у колишніх власників та представників підприємства.)
  2. ліквідація державного підприємства може відбутися у разі банкрутства. Дана можливість у нашій державі постійно ускладнюється великою кількістю нових вимог і роз’яснень. Такі ускладнення – спосіб законної боротьби з фіктивним банкрутством. Нагадаємо, що головною перевагою банкрутства є виключення з ЄДРПОУ на підставі рішення суду.
  3. Ліквідація тов за рішенням суду. Формально, ліквідація приватного підприємства не потребує допомоги та участі юриста, однак, термін зняття підприємства з обліку в ДПІ затягується, а наслідки перевірки, навіть за дотримання повної процедури ліквідації бувають не передбачувані. Саме тому присутність та допомога юриста гарантує збереження часу, коштів та зусиль.

Закриттям підприємства займається ліквідаційна комісія — об’єднання, створене самими учасниками підприємства шляхом підписання протоколу або за рішенням власника. Під час розгляду справи ліквідаційною комісією або іншим органом, відповідальним за закриття підприємства, встановлюється порядок та терміни проведення ліквідації. Також враховується термін для заяви претензій кредиторами – він становить не менше, ніж 2 місяці з дня оголошення про ліквідацію.

За цей час ліквідаційна комісія:

  • проводить оцінку майна суб’єкта, який ліквідується;
  • займається стягненням дебіторської заборгованості та перевіркою дотримання вимог кредиторів, розраховується з ними;
  • оформляє ліквідаційний баланс і представляє його учасникам (власнику) для затвердження.

В ДПІ та Пенсійному фонді отримуються довідки про відсутність заборгованості та зняття з обліку, знищується друк і купується довідка про здачу документів до архіву.

НАШІ КЛІЄНТИ НІКОЛИ НЕ ПЕРЕЖИВАЮТЬ, ЯКЩО ЇХ ЧЕКАЄ ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

Ліквідація підприємства — це тривалий та клопіткий процес, будьте готові до неприємних та неочікуваних моментів, пов´язаних з корупцією та халатністю. Якщо Ви вчасно, а ще краще – заздалегідь звернетесь до нашої компанії, ми гарантуємо Вам надійну ліквідацію товариства без проблем із Законодавством. Звертайтесь!

Обратный звонок